Rada parafialna

Rada Parafialna wsparciem dla proboszcza

Pośród wielu zadań związanych z życiem Kościoła parafialnego znaczące miejsce zajmuje troska o rozwój życia duszpasterskiego. Członkami Rady Parafialnej są wierni, którzy uczestniczą w trosce duszpasterskiej o parafię i pomagają w ożywieniu działalności pasterskiej. Rada Parafialna posiada jedynie głos doradczy do spraw ekonomicznych oraz w administrowaniu dobrami parafialnymi a za swój podstawowy cel ma współodpowiedzialne wspieranie kapłana w organizacji życia duszpasterskiego danej wspólnoty. Realizując ten cel opracowuje ona roczne plany duszpasterskie, koordynuje działalność grup duszpasterstwa specjalistycznego, koordynuje prowadzone formy duszpasterstwa, inspiruje działalność charytatywną, troszczy się o podejmowanie inicjatyw duszpasterskich uwzględniających zachodzące przemiany społeczno- kulturowe.

Saturday the 18th. Parafia pod wezwaniem Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Ruszczy 2013. Witryna opracowana za pomocą Joomla 3.0 templates